O FORUM

Wychowania Przedszkolnego
Przekonaj się dlaczego Uczestnicy mówią o magii Forum


Jesteś nauczycielką przedszkola.
Nic piękniejszego nie mogło cię w życiu spotkać

 

20-22 kwietnia 2016 r. w Wieliczce koło Krakowa odbyło się 11. FORUM Wychowania Przedszkolnego. Nie jest to zwykła konferencja. Dlaczego Uczestnicy mówią o niezwykłości FORUM? Dlaczego mówią, że jest świętem wychowania przedszkolnego?

 

Przez całe trzy dni czułam się dowartościowana i dumna z tego, że jestem nauczycielką, szczególnie, że w ciągu roku często czuję się traktowana przez rodziców, opinię społeczną, jak i swoje środowisko jako zaledwie opiekunka, a moje miejsce pracy uważa się za przechowalnię zupełnie niezwiązaną z rozwojem dzieci.
 

 

Trzy dni radości, trzy dni zabawy, trzy dni… przemiany!

Forum jest swego rodzaju przystankiem na zawodowej drodze nauczyciela przedszkola. Jak zauważają i podkreślają Uczestnicy poprzednich edycji, Forum jest miejscem, w którym bez obaw możemy odważyć się stanąć twarzą w twarz ze swoimi dotychczasowymi zawodowymi doświadczeniami – nie tylko z tymi, które świadczą o naszych kompetencjach, ale także ze swoimi zawodowymi niedoskonałościami. Forum to miejsce, w którym może dokonać się nie tylko zawodowa przemiana, ale także przemiana swojej – jak to określał Jan Władysław Dawid – nauczycielskiej duszy. Forum to doskonała okazja do zatrzymania się, do spojrzenia na swoją dotychczasową zawodową drogę. To czas zabawy, uczenia się, ale także czas… decyzji, by dokonać wewnętrznej przemiany, by potem podążyć dalej, będąc niesionym na skrzydłach forumowych spotkań, doświadczeń, radości.

 

Podróż do wnętrza nauczycielskiej duszy

Na Forum można spotkać nauczycieli poszukujących, uczących się, czerpiących ze swej pracy radość, także niepokornych, zniechęconych, wypalonych, niezgadzających się na otaczającą rzeczywistość, niepewnych swego zawodowego wyboru. Wszystkich łączy jedno – wszyscy przyjechali po to, by spróbować coś przemienić w swoim życiu. Wielu Uczestników podkreśla, że na Forum przyjechali po zawodowe inspiracje, wielu z nich znalazło na Forum coś więcej – znalazło okazję do przemiany. Przemiany swej nauczycielskiej duszy. „Zawodowych” owoców Forum wystarczy dla wszystkich – przygotowaliśmy ich całe mnóstwo – wystarczy z nich czerpać. Te „wewnętrzne” każdy Uczestnik musi odnaleźć sam. Ale będą. Są. Wystarczy je tylko przyjąć…

 

Dlaczego Uczestnicy mówią o niezwykłości Forum?

Odpowiedź na to pytanie tkwi w każdym Uczestniku Forum. Tak w Organizatorach i Wykładowcach, jak i – przede wszystkim – w Uczestnikach.

Poczujcie namiastkę atmosfery Forum, zatrzymanej na fotografiach.
 

 

 

Relacja z 11. FORUM Wychowania Przedszkolnego

 

11 FORUM Wychowania Przedszkolnego – witamy Was z wielką radością.
 


 


Na dzień dobry – energetyczna Monika Kluza!
Monika Zatorska: Wielointeligentne odkrywanie świata w przedszkolu.
 Cenne wystąpienie prof. Bogusława Śliwerskiego: Nauczyciel (wielo)wymiarowy bez cenzury.
 DrOmnibus: Nowe technologie w terapii i edukacji dziecka.
 Katarzyna Małek: Widzieć więcej, wiedzieć więcej – przedszkolak w dobie komercjalizacji i dwuwymiarowego świata. 

Projekt profilaktyczno-teatralny realizowany przez Straż Miejską Miasta Krakowa:
Królestwo Zakręconego Czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach.


 

Wspaniałe warsztaty Bożeny Formy, Anny Przepióry, Beaty Staniczek, Moniki Galbas, Kingi Lichoń.
 
Uwielbiana przez nauczycieli Ewa Zielińska: Jak organizować obserwację młodszych i starszych przedszkolaków i analizę ich funkcjonowania w ramach diagnozy gotowości dzieci do nauki szkolnej.
 Lidia Bajkowska, Dorota Senetra: Muzyczne kontrasty. Wstęp do Metody Bajkowskiej.
  

Jedne z Was – nauczycielki Dagmara Szczecińska i Anna Krzyżanowska: eTwinning – jeden „klik” do Europy.
 Ewa Motyka: Bajkowe Koncerty Teatralne. Metoda Bajkowskiej dla najmłodszych.
 Bożena Forma, Anna Przepióra, Beata Staniczek, Monika Galbas, Kinga Lichoń: druga część warsztatów.